پیش بینی صنعت چاپ برچسب و بسته بندی در سال های اخیر و سال 2019

ابتدا  پیش بینی های سال های گذشته را  مرور می کنیم تا ببینیم رشد صنعت چاپ لیبل و بسته بندی تا چه حد به پیش بینی آینده نزدیک بوده است. پیش بینی های دیگری نیز وجود دارند اما ما در این مقاله به بررسی این چند مورد پرداخته ایم

  • Nick Tucci, vice president and general manager, Avery Dennison North America

در سال 2017 پیش بینی کردیم که 2018 سال بزرگی برای لیبل های هوشمند خواهد بود و قطعاً در مسیر صحیحی قرار داشتیم. استفاده از لیبل های  هوشمندانه - و به ویژه فناوری RFID –تا حدودی موفقیت آمیز بوده است به طوری که با بررسی  در صنعت پوشاک و کفش متوجه این امر خواهید شد. ما معتقدیم که سال 2019 سال تغییر قابل توجهی در صنعت چاپ لیبل و بسته بندی و همچنین در اکوسیستم خواهد بود. ما خود را برای هرگونه تغییری آماده کرده ایم و مشتاقانه منتظر ایجاد آینده ای  با مشتریان ، شرکا و تأمین کنندگان لیبل های هوشمند هستیم.

  • Federico D’Annunzio, strategic products marketing director, web-fed, Bobst

کیفیت محصول به شدت بر رفتار خرید مصرف کنندگان تأثیر می گذارد و برای صاحبان برند این از اهمیت بالایی برخوردار است ، از این رو نیاز به ترکیب کردن رنگ مناسب,افزایش کیفیت محصول چاپی و اپراتور حرفه ای داریم. دیجیتالی شدن قابلیت تکرار و ثبات فرآیند را بهبود می بخشد و از خطای انسانی مستقل است.با دیجیتالی کردن روند می توان یک کنترل کامل بر تمام متغیرها ایجاد نمود. این امر منجر به استاندارد شدن سیستمهای چاپ خواهد شد یا به عبارتی دیگر به سمت فرآیندی از قبیل وسعت رنگ گسترده و سیستمهای جداسازی رنگ استاندارد پیش خواهد رفت كه فضای مشابهی را نشان می دهند و همان نتایج چاپ را دارند.

  • Matt Francklow, managing director, Creation Reprographics

بسته بندی پایدار فقط تولید مواد تجدید پذیر ، قابل بازیافت یا سازگار با محیط زیست نیست بلکه طیف گسترده ای از انتخاب و طراحی را شامل می شود. پیش بینی می کنیم تا سال 2019 و فراتر از آن ، آگاهی از این امر در بین مصرف کنندگان ، صاحبان برندها و تأمین کنندگان افزایش خواهد یافت زیرا صنعت شروع به نگاهی جامع و پایدار به زنجیره تامین بسته بندی می کند.

برای مقابله با پیچیدگی های مربوط به توسعه پایدار بسته بندی ، در این کسب و کار باید به کارآیی فرآیند بپردازیم. دیجیتالی شدن در روند کار برای از بین بردن تکرارها ، مشکلات و خطاها بسیار مهم است. آنچه روزگاری یک فرآیند دستی بود و اغلب به تکرار غیر ضروری برای برگشت به مراحل قبلی یا  بعدی نیاز داشت ، هم اکنون می تواند یک فرآیند خودکار باشد. دیجیتالی شدن کامل محیط برای ایجاد مزیت رقابتی ، به حداقل رساندن ضایعات و سرعت بخشیدن به بازار برندها بسیار مهم است.

علاوه بر تمرکز بر روی پایداری، برندهای تجاری به دنبال برچسب های هیجان انگیز و تعاملی تری خواهند بود تا محصولات خود را در بازار خرده فروشی روز به روز متمایزتر نشان دهند. با طراحی پیشرفته و افزایش کارایی می توانیم محصولی جدید و متفاوت را به مصرف کنندگان ارائه دهیم.

  • Mark Naples, chief sales and marketing officer, DataLase

با نزدیک شدن به سال 2019 و پس از آن ، پیش بینی می کنیم که چاپ لیبل و بسته بندی با توجه به سلایق مشتری صورت گیرد. شخصی سازی بسته بندی و سفارشی سازی در خط مقدم استراتژی های توسعه محصول برندها خواهد بود که بر روی افزایش مشارکت مصرف کننده متمرکز شده اند. شرکت ها می توانند با ارائه اطلاعات منحصر به فرد در مورد محصول یا بسته ای که اساساً باعث تقویت روابط آنها با مصرف کنندگان فردی می شود ، از فناوری نوآورانه استفاده کنند تا وفاداری به برند و سهم بازار را ایجاد کنند.

  • Gerard Heanue, retiring managing director, Heidelberg UK

سه آرزوی من برای صنعت چاپ در حالی که من بازنشسته می شوم این است که صنعت چاپ به بخش به رسمیت شناخته شده ای که لایق آن است,دست یابد و اینکه چاپخانه ها و تأمین کننده ها ,هر دو سرمایه بیشتری  را به جوانان و برای آموزش آنها اختصاص دهند.

چه چیزی باعث بزرگ شدن صنعت چاپ و بسته بندی در سال 2019 می شود

با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری,صنعت چاپ نیز می تواندروز به روز سیر تکامل خود را طی کند.نمایشگاه Labelexpo Europe     2019  میزبان خوبی برای این تحولات بوده است از تحولات مداوم در چاپ لیبل و بسته بندی گرفته تا کسب و کارهای جدیدی که تازه وارد بازار کار می شوند. برچسب و برچسب گذاری به زودی چهلمین سالگرد خود را جشن می گیرد.مواردی که ما قصد داریم تحقق یابد شامل افزایش استفاده از flexo، چاپ دیجیتال، RFID،AR, برچسب‌های شخصی و... است.

بعد از مطالعه مقاله بالا بهتر است به بررسی موارد زیر در صنعت چاپ خود بپردازیم تا ببینیم تا چه اندازه پیش بینی ها در صنعت ما محقق گردیده است.

  • تحقق فناوری RFID
  • دیجیتالی شدن چاپ برای کنترل بهتر
  • تولید برچسب های خاص و هیجان انگیز با طراحی پیشرفته
  • سفارشی سازی
  • آموزش و استفاده از نیروی جوان

 

درباره نویسنده
نسا پورتقی
من مشاور مالی و تولید و یکی از نویسندگان سایت نقش طوبی می باشم.هدف ما افزایش رضایت مشتری و ارتقا بهره وری می باشد.شرکت نقش طوبی در تلاش است با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت چاپ،شما را در جریان آخرین اخبار و مطالب اخیر در حوزه چاپ قرار دهد.