ورود هوش مصنوعی به صنعت چاپ لیبل

وقتی به تولیدات شرکت های صاحب نام در حوزه ماشین آلات صنعت چاپ و بسته بندی نگاه می کنیم شاهد اتوماتیک تر شدن و افزایش دقت و کاهش اپراتوری در مدل های جدید است.
در هر رویداد بزرگ نمایشگاهی بزرگان چون هایدلبرگ، نیلپیتر، مارک اندی و... ماشین آلاتی به نمایش می گذارند که توسعه دیجیتال و هوشمندی جدیدی نسبت به مدل قبل دارد.
یاکوب لاندبرگ مدیر بخش فروش و بازاریابی شرکت نیلپیتر درباره ظهور هوش مصنوعی در صنعت چاپ لیبل معتقد است: از زاویه دید دنیای فناوری اگر بنگریم، صنعت ما در حال پالایش و اصلاح همه جانبه راه حل هاست. پیش بینی ما در نیلپیتر این است که رشد میزان کارهای چاپی برحسب متر مربع به دلیل تمرکز بر بهبود عملکرد و شتاب بخشیدن به روند پایداری محصول، در چند سال اخیر کمتر از گذشته باشد.


اکنون مهمترین هدف تولید کنندگان، جایگزینی و راه اندازی فناوری جدید همراه با راه حل های بسیار کارآمدتر است که در حوزه چاپ سنتی و چاپ دیجیتال کارایی دارد. تمرکز بر بخش هایی که دارای فرصت ها و پتانسیل بالا هستند، مانند بسته بندی انعطاف پذیر و کم تیراژ، کاهش ضایعات محصول چاپی و ایجاد بازار بزرگ برای فناوری جدید با بسترهای چندگانه و ظرفیت های کاربردی گسترده از اهداف مهم پیشرو است.


وی افزود: با استفاده از فناوریهای جدید، همچنین مرزهای بین تکنیک های تزیین و عمليات تکمیلی بین محصولات از بین خواهد رفت و تولیدکنندگان چاپ لیبل امکانات و توانایی های خود را به طیف گسترده تری مثل لیبل های پشت IML لمینیت های تیوبی و شرینک اسلیو، گسترش خواهند داد.
همچنین پیش بینی می شود مواردی مثل سیستمهای جوهرافشان هیبریدی، شخصی سازی محصول و لیبل های مخصوص مناسبت ها و تزینات محصول، جایگاه بهتر و بیشتری در بازار این صنعت پیدا کنند.


اما در شرایط اقتصادی و سیاسی امروز، با درصد بالایی از عدم اطمینان رو به رو هستیم که پیش بینی شرایط و بخش هایی را که قبلا با ثبات و پایدار بودند نیز مشکل می کند. استفاده از فناوری هوش مصنوعی و الگوریتمهای هوشمند بر روی ماشینها، مهمترین پیشرفت صنعت لیبل در طول سال ۲۰۱۹ است و نیلپتر در صدمین سال فعالیت خود و نسل چهارم مدیران به حوزه استفاده از هوش مصنوعی در ماشین آلات وارد شده است.

درباره نویسنده
آقای برهانی